ו. טעויות של כלי מילות המפתח של גוגל ומה לעשות איתן

גם כלי מילות המפתח של גוגל טועה לפעמים - אבל אנחנו יכולים לתקן
כאשר מחפשים בכלי מילות מפתח של כל חברה בכלל ובכלי מילות המפתח של גוגל נמצא שלפעמים יש טעויות. במאמר זה נדון בטעויות אלה של גוגל, איך אפשר לזהות אותן, ואיך אפשר להתגבר עליהן.

על הטעויות

טענה נפוצה (ונכונה) של הרבה  אנשים שעוסקים בקידום אתרים מקצועי, וקידום אתרים בכלל היא שכלי מילות המפתח של גוגל לא מדייק. הוא מנפח נתונים, ובעיקר הוא משפיע על כמות החיפושים (שמשפי על הערכות  מחירי גוגל אדוורד) ועוד. 

מניסיוננו מדובר בטענה שלרוב לא נכונה ולעתים כן נכונה:
  • לרוב גוגל מדייק
  • לעתים הוא לא מדייק. לעתים הוא מפריז מאוד בהערכות. 

מאיפה אפשר לקחת נתונים נכונים

אחרי שעשיתם את מחקר המילים שלכם בכלי מילות המפתח עליכם להצליב נתונים ולהגיע אל הנתונים הנכונים. 
אפשר להצליח נתונים מכמה מקורות: כלומר אפשר להסתכל על כלי מילות המפתח ולהעריך עד כמה הוא מהימן. 

המקור הראשון הוא גוגל אנליטיקס  תוכנת הסטטיסטיקה לאתר של גוגל. 
אם הגעתם למקום ראשון בגוגל, אז תצפו שלפחות חצי מהחיפושים (ולעתים הרבה יותר) יגיעו אליכם. גם לדוגמא אם כלי מילות המפתח של גוגל טוען שיש 1000 חיפושים, אתם צריכים לקבל לפחות חצי מהתנועה הזאת אל האתר שלכם. 

אם הגעתם למקום שני בגוגל, אז תצפו לפחות קליקים, אבל עדיין צריכים להיות לכם כמה עשרות (ביחס לאלף חיפושים) (תלוי כמובן במילה/ נישה וכד').

שימו לב שתוכנת גוגל אנליטיקס היא המדויקת והיא הקובעת. 

מקור חשוב נוסף הוא google webmaster tools שמקושר לאתר שלכם
כך למשל אם הגעתם לעמוד הראשון בגוגל (לא חייב להיות מקום ראשון בגוגל) אז אתם צריכים לראות את אותו מספר חיפושים חודשים בגוגל וובמאסטר טול (במילת השאילתא הרלוונטית).

באמצעות חיפוש גוגל תראו את איכות התוצאות. חפשו את הביטוי באתר שאתם מעוניינים להכיר את התנועה שלו, ואז תראו איזה תוצאות יוצאות. 
אם יוצאות תוצאות סתמיות של אתרי מאמרים, או מילים וביטויים שהוזכרו בלי הקשר ספציפי למאמר/ עמוד, קחו בחשבון שמדובר על ביטוי לא תחרותי. 
אם יוצאות תוצאות משמעותיות, שאתם רואים שחברות קידום אתרים בנו את התוצאות האלה... מדובר על תנועה משמעותית. 

כמו כן תסתכלו על המודעות של גוגל אדסנס, המופיעות ליד המודעות. אם מופיעות מודעות רבות, וקשורות לביטויים יקרים, יש סיכוי שמדובר בביטוי מבוקש. אם לא אז כנראה שמדובר בביטוי לא מבוקש (ולא משנה אם כלי מילות המפתח של גוגל הראה משהו אחר).

לסיכום

לכלי מילות המפתח של גוגל יש טעויות. הן לא רבות, אבל הן קורות. בכל מקרה אין להסתמך בלבד על כלי מילות המפתח של גוגל אלא להעזר במקורות צולבים בשביל לבחור מילות מפתח לאתר שלכם לשימושים השונים שלכם.