בניית אתר חינם - מדריכים בחינםבאתר מדריכים קיימים הרבה מדריכים בחינם לבניית אתר בחינם, קידום אתרים בחינם ועוד. 

בעמוד זה מרוכזים רוב המדריכים המרכזיים שיאפשרו לכם לבנות אתר בחינם. המדריכים הם בחינם, מפורטים וכתובים בשפה ברורה (אנחנו מקווים).
מי שמעוניינים לבנות אתר בחינם או בלוג בחינם יוכלו למצוא באתר זה ובעמוד זה את כל המדריכים החשובים לבניית אתר חינם.

בניית אתר 

גוגל סייטס - פלטפורמת האתרים החינמית של גוגל 

אפשר לקרוא את המדריך השלם לבניית אתר בחינם בעזרת גוגל סייטס - אתר בפלטפורמת האתרים של גוגל. 

google sites היא פלטפורמה קלה מאוד להפעלה, אשר מאפשרת לכם לשים את הדומיין שלכם על אתר, מאפשרת לכם לבדוק את הסטטיסטיקה של האתר, ונותנת לכם שליטה מלאה בתכני האתר. אפשר להשתמש באתר לצרכים רבים כולל להרוויח כסף בעזרת תוכניות שותפים, יחד עם זאת אי אפשר לשים באתר את גוגל אדסנס יותר. 

בלוגר - פלטפורמת הבלוגים החינמית של גוגל

בלוגר , (blogger) הוא פלטפורמת האתרים של גוגל. בעזרת בלוגר ניתן לבנות בלוג בחינם וכמובן לארגן אותו בצורת אתר. בבלוג אפשר לקרוא את המדריך השלם לבלוגר

יש לדעת שכמו google sites, פלטפורמת בלוגר קלה מאוד לתפעול, מאפשרת לכם שליטה מלאה בבלוג שלכם (הרבה יותר מאשר בלוגר). , תוכלו לשים את הדומיין שלכם בבלוג וכן, גם בבלוגר תוכלו להרוויח כסף באינטרנט, ולהשתמש בתוכניות שותפים דוגמת גוגל אדסנס.

Wordpress.com

פלטפורמת האתרים של וורדפרס היא אחת הפלטפורמות הפופולריות ליצירת אתר חינם. באמצעותה ניתן לפתוח בלוגים עם תשלום מינמלי של מודעות שלהם (בתגובות). משהו בהחלט נסבל לעומת כל מה שהם נותנים. ראו מדריך וורדפרס.com  מדריך וורדפרס דוק קום באתר מדריכים, וכן מדריך וורדפרס כללי

WEEBLY

וובלי היא מערכת נחמדה לאתרים. אפשר לבנות באמצעותה אתרים יפים מאוד. אפשר לסדר בה את העברית אבל זה לא אוטומטי. פלטפורמה מומלצת. ראו מדריך וובלי

WIX

WIX היא פלטפורמה ליצירת אתרים המבוססת פלאש. לוויקס יש הרבה חסרונות, ובאופן מעשי היא איננה פלטפורמה חינמית (למרות שמוצגת כזאת). ראו מדריך WIX. בעזרת וויקס אפשר לבנות אתרי פלאש יפים, על תבניות מוגדרות. העברית עובדת בסדר אבל לא מעולה. 

Tumblr

טבמלר היא פלטפורמת בלוגים בעיקר לתמונות ולמדיה, אבל גם טקסטואלית. היא דומה קצת לבלוגר מהבחינה שהדומיין לא שלכם, אבל היא נוחה יותר בעיקר למדיה. היא טובה מאוד בתור בלוג מלווה אתר, וכן בתור קידום אתרים חינם. ראו מאמר על טמבלר

בניית אתר בפלטפורמה עצמאית

יש לכם אפשרות לפתוח אתר במערכות ניהול תוכן. הדבר יצריך מכם מעט התעסקות אבל זה בהחלט כדאי ברוב המקרים. 

וורדפרס

כנראה שוורדפרס היא פלטפורמת האתרים הפופולריות בשונה מ  wordpress.com שהוזכרה קודם, הרי שוורדפרס הרגילה היא פלטפורמה שמאפשרת לכם לבנות אתרים, בלוגים על דומיינים שלכם. ראו מדריך וורדפרס שם תוכלו לקרוא איך לעשות את זה באופן מעשי. 

ג'ומלה

גם בג'ומלה תוכלו לבנות אתר כמו בוורדפרס שהוזכרה קודם. אבל אם אין לכם סיבה טובה לעשות זאת בג'ומלה אז תעשו זאת בוורדפרס. ראו מדריך ג'ומלה

דרופל

גם דרופל מערכת מצויינת. דרופל מתאימה לאתרים גדולים ולידע נרחב בתכנות. אם אין לכם סיבה טובה לבנות בדרופל אז לכו לוורדפרס. ראו מדריך דרופל

אפשרויות נוספות לפתיחת בלוג

ישנן מגוון רחב מאוד של אפשרות לפתוח בלוגים בחינם. 
לשם כך, כדאי לקרוא את מדריך בלוגים

אפשרויות נוספות לפתיחת אתר

ישנן  מגוון אפשרויות נוספות לבניית אתר בחינם. אפשר לקרוא את המדריך לפתיחת אתר. שם ניתן לקרוא על פלטפורמות מסוגים שונים, html  ועוד. 

דומיין

האם תוכלו להרכיב את האתר שלכם/ בלוג שלכם על דומיין שלכם?
מדובר בשאלה מרכזית חשובה ביותר. 

כדאי לכם לקרוא את המדריך ל: קניית דומייןדומיין ישראלי, ואולי הכי חשוב את ההסבר מדוע כדאי שהאתר/ בלוג שלכם יהיה על דומיין השייך לכם.

דברים להרכיב באתר/ בלוג שלכם

ישנם מספר דברים שחשוב מאוד שתרכיבו באתר שלכם.

ראשית, יש להתקין את:

בנוסף, כדאי להוסיף אפשרות קשר עם הגולשים

  • ראשית, כמעט חובה, יש להתקין קבלת עדכונים - פידברנר - המטרה היא לעזור לגולשים לדעת שהאתר או הבלוג התעדכנו.
  • יש ליצור גאדטים לחברים - כמו שיש בבלוגר ובאתרי בלוגים אחרים. 
  • יש להשאיר אימייל תקין ליצירת תקשורת וליצור טופס פניות כמו טופס יצירת קשר - אפשר ליצור טופס כזה באמצעות גוגל דוקס

קישורים חברתיים

חשוב להתקין גם קישור לפייסבוק, טוויטר וכל הרשתות החברתיות הרלוונטיות

קידום אתרים
כמובן שכדאי לכם מאוד לקדם את האתר שלכם. לשם כך כדאי לקרוא את מדריך קידום אתרים בחינם (ראו גם  קידום אתרים)

להרוויח כסף מהאתר בלוג

אם בחרתם להרוויח כסף מהבלוג / אתר שלכם אתם יכולים להרוויח כסף מהאתר שלכם או מהבלוג בעזרת תוכניות שותפים כגון  גוגל אדסנס (אפשר לקרוא את המדריך לתוכניות שותפים).

אם יש לכם שאלות נוספות לגבי בניית אתר חינם בעזרת גוגל סייטס או דרכים אחרות אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך טופס  שאלות לאתר מדריכים.