שרתים ברחבי העולם CDN האצת אתר

האצת האתר שלכם ושמירה מפני התקפות

לחלק ממי שיש אתרים נתקל בבעיה של מהירות אתר נמוכה מידי, האתר לא נטען מספיק מהר אצל הגולשים, ובנוסף לעתים יש התקפות על האתר. במאמר זה נסביר פתרון יפה, אלגנטי, אשר יעזור לכם להתגבר על בעיית האצת האתר. נתייחס לפתרונות של cloudflare וכן incapsula

שתי בעיות כלליות(ועוד קצת)

מהירות גלישה

נניח שיש לכם אתר שחלק מהגולשים נמצאים בסין, אחרים בישראל וחלק בארצות הברית. ונניח שאתם מאחסנים את האתר שלכם רק בשרתים בארץ. כתוצאה מכך אלא שנמצאים בסין וארצות הברית יגלשו יותר לאט (כי השרתים בארץ). 
הפתרון שמוסבר למטה גורם לאתר שלכם להיות "מאוחסן" במקומות שונים בעולם (יוסבר למטה), כך שכל מי שנכנס השרת הכי קרוב מאתר אותו ושולח לו נתונים משרת קרוב אליו. 

התקפות על האתר

יכולות להיות כל מיני התקפות על האתר, ספאם וכד'. כאשר יש התקפות הפתרון המוסבר למטה ממתן את ההתקפות (משנה את השרתים). 

העברת נתונים ועוד

בעיה נוספות כגון קצב העברת נתונים וכמות נתונים נפתרות  משמעותית גם באמצעות הפתרון למטה. 

פתרון

הרעיון קשור ל Caching שבאופן מעשי מחזיק  כל מיני רכיבים של האתר בשרתים של החברה (יוסבר למטה) ואז כאשר גולש מארצות הברית גולש באתר שלכם הוא מתחבר לשרת שהכי קרוב אליו מה שגורם לזמן הטעינה להיות מאוד נמוך. 

הרעיון של הפתרון הוא שמצד אחד אתם משאירים את מי שמאחסנים לכם את האתר במקומם (למשל דרימהוסט) אבל בין האחסון שלכם לבין הגולש הסופי אתם מכניסים שימוש בעוד שרתים אחרים אשר גורם לאתרים להיטען מהר יותר. 

חברת Cloudflare

Cloud flare היא חברה גדולה למדי שמספקת שירות כזה. היא טובה היא היא גם גדולה, יש לה שרתים מבוזרים בהרבה חלקים בעולם ויש לה תמיכה טובה. על מנת להשתמש ב Cloudflare ראו את המדריך Cloudflare

חברת incapsula

חברת incapsula עושה דבר מאוד דומה לקלאוד פלאיר והיא המתחרה שלה. היא יותר תפסה בארץ כי המקור של החברה ישראלי ויש לה שרתים בישראל. ראו את המדריך ל incapsula

חברות נוספות

ישנן חברות נוספות שעושות את הדבר המצוין הזה של שרתים חזקים בעוד מקומות בעולם. לנו יש ניסיון עם קלאוד פלאייר ועם אינקפסולה ולפיכך כתבנו מדריכים רק להם, יחד עם זאת אתם מוזמנים לבדוק חברות נוספות. 

הגדרות

שימו לב שלא משנה איזה חברה אתם לוקחים Cloud flare או  incapsula או חברה אחרת אתם יכולים להגדיר את ההגדרות המתאימות או במקום שבו קניתם את הדומיין (גודדי, namecheap וכד') או באיחסון שלם (דרימהוסט, גודידי)
בנוסף, אם זאת הפעם הראשונה שלכם תשתמשו במדריכים שלנו Cloud flare ו /או Cloud flare בשביל ההגדרות, אבל דעו שבהתחלה תצטרכו לעתים קרובות את העזרה של החברות הללו (השתמשו בצ'ט מולן). 

חשוב להבין

הרעיון של שרתים ברחבי העולם הוא לא שתבטלו את האחסון שלכם. האחסון שלכם צריך להשאר כפי שהוא, אבל היתרון הוא שהשרתים ברחבי העולם "יהדהדו" את המידע שבתוכו. 

חינם

לשנתי החברות המוזכרות למעלה יש גירסה חינמית שהיא טובה למדי. ובנוסף, כמובן, יש גרסה בתשלום.