השקעה בביטקוין

השקעה בביטקוינים

ההשקעה בביטקוינים היא השקעה ספקולטיבית בסיכון גבוה. שער הביטקוין יכול לעלות ולרדת באופן דרמטי. מדריך זה איננו מהווה יעוץ השקעות מכל סוג. יחד עם זאת המדריך כן יכול לעזור לכם להבין חלק מערכת השיקולים העיקרית (לפי דעתינו) יכולה לעזור לכם להבין האם כדאי לכם להשקיע בביטקוינים. 

השאלה המרכזית בהשקעה ביטקויינים

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר (אם לא המשמעותי ביותר) שיקבע האם ערך הביטקוינים יעלה או ירד הוא האם מספיק אנשים בעולם יכירו וישתמשו בביטקויינים כמטבע לגיטימי. 
אם הרבה מאוד אנשים ישתמשו במטבע ביטקוין אז בהתאם לחוקי הצע וביקוש ערך הביטקוין יתייצב (וככל הנראה יעלה). יחד עם זאת אם אנשים לא יכירו במטבע ביטקוין כבעל ערך לגיטימי ולא ישתמשו בו אז קרוב לוודאי שערכו ירד.  

מערכת האינטרסים של משווקי הביטקוין

כאשר מדברים על ביטקוינים, האם להשתמש בביטקוינים? האם  מדובר בהשקעה שווה? האם להתחיל להשתמש ולקבל ביטקויינים מדובר על הרבה כסף אפשרי. מי שכבר מחזיקים בביטקויינים עשויים להרוויח (ורובם כבר הרוויחו) הרבה מאוד כסף. האינטרנס העיקרי של משווקי הביטקוין הוא שכמה שיותר אנשים ישתמשו בביטקויין, בדרך זה, בהתאם לחוקי הצע וביקוש ערך הביטקוין יעלה והם ירוויחו הרבה מאוד כסף. 

האם  מאוחר מידי להכנס להשקעה בביטקוין 

מובן שמדובר בשאלת מיליון הדולר (או מיליון הביטקויינים). בהתאם לחזון הרטוב של קהילת ביטקוין בעולם מדובר במשהו שרק בחיתוליו כך שערך הביטקוין יעלה עוד ועוד. 
בהתאם לאחרים, מדובר במשהו שקרוב למשחק פירמידה שהמאחרים ישלמו את המחיר ויפסידו הרבה כסף. באופן מעשי איש אינו יודע לנבא, אבל אפשר להשתמש במדדים שונים היכולים לנבא. ראו מדריך ביטקוין