אינטרסים נגד ביטקוין

מי נגד ביטקוין

ישנם הרבה קהילות וארגונים שהאינטרס שלהם הוא להיות בעד ביטקוין. ראו מפתח אינטרנסים בעד ביטקוין. במקביל יש כאלה שהאינטרס שלהם הוא להיות נגד ביטקוין. במאמר זה אדון בשאלה מי האינטרסים שלו להיות נגד ביטקוין.

ממשלות - הדפסת כסף

באופן כללי ממשלות מדפיסות כסף, יש להן יכולת להדפיס כסף וכתוצאה מכך לשלוט בשוק. ביטקוין לוקח מהממשלות את הזכות להדפיס כסף שיהיה שווה ולפיכך יכולת שליטה בשוק. 
בטווח הקצר סביר שאלה שמדפיסים כסף יהיו נגד ביטקוין במכיוון שהוא לוקח מהן את ההגמוניה שלהם בנושא זה. 

ממשלות/ מדינות -מיסים/הלבנת כסף

שימוש בביטקוין הוא שימוש אנונימי באופן יחסי. היכולת שלא לדווח לרשויות המס הוא גדול יותר (לפחות בזמן זה). ממשלות, מדינות, חוששות ממהלך הזה מכיוון שהפיקוח שלהן על התהליך הזה של מיסים, הלבנת כסף, שוק נשק וכד' יעשה נמוך יותר. 

בנקים, חברות אשראי, חברות סליקה

אחד היתרונות הגדולים של שימוש בביטקואין הוא שעלות העברה של הכסף תהפך להיות נמוכה ביותר. בנוסף, עמלות ההמרה לא יהיו קיימות. כתוצאה מכך, בנקים, חברות אשראי, חברות סליקה למינהם יאבדו את כוחם. סביר שהם יתנגדו למהלך זה.   

מתוך הפוזיציה  

משקיעים, אלה אשר לא קנו ביטקון כשהוא היה נמוך יתנגדו להשקעה בביטקוין. הדיבור הוא תמיד מתוך הפוזיציה ומי שמרגיש ש"איחר את הרכבת " לעשות רווחים גדולים עשוי להיות אוטומטית כנגד הביטקואינים. 

סיכום 

למטבע ביטקואין יש הרבה מאוד מכשולים ומלכודות לעבור עד שיהפוך למטבע לגיטימי עובר לסוחר (אם הוא יגיע לסיטואציה הזאת). עד אז יש לו מתנגדים מובנים.