מ. מפת אינטרסים ביטקוין

בעד ונגד - מפות אינטרסים

יתכן שלפני שהגעתם למדריך ביטקוין קראתם קצת על ביטקוין, ניסתם להבין מי נגד מי. מכיוון שרוב הדברים בעברית הם בעד ביטקוין (וחלק נגד), ניסינו למקד פה את מפת האינטרסים כדי שתבינו שבשונה מאתר זה שהוא אובייקטיבי, הרבה מדריכים שמסבירים מה זה ביטקוין מדברים בטון מאוד נלהב ומבטלים את כל השאר. במאמר זה נתמקד באלה שבעד ביקטוין והאינטרסים שלהם, בנוסף, תוכלו לקרוא מאמר מיוחד על אלא שנגד ביטקוין והאינטרסים שלהם. 

קהילת ביטקוין בישראל

הרבה מאוד מהפרסומים על ביטקוין קשורים לקהילת ביטקוין בישראל. הקהילה מעורבת (ולעתים מארגנת) כנסים על ביטקוין, משקיעים בביטקוין. הם מנסים להניע את השימוש בביטקוין. 

שימו לב שבנוסף לאמונה אישית וחזון של ביטקוין הם גם ירוויחו הרבה מאוד כסף ככל שאנשים ישתמשו בביטקואינים. ככל שאנשים ישתמשו ביטקואינם, ערך הביטקואינים יגדל ויעלה והם, באופן אישי, יעשו הרבה מאוד כסף. 

במילים אחרות, בנוסף לחזון מרחיק הלכת של הביטקואין, כל מי שמחזיקים ביטקונים, עוסקים בכריית ביטקוין ירוויחו הרבה מאוד כסף. כך שקחו בחשבון שהרבה מאוד מהפרסומים של ביטקוינים הם מוטים (לא בהכרח בכוונה רעה או אינטרסית). 

אלא שיש להם ביטקוינים - משקיעי ביטקוין

כפי שהוזכר קודם, אלא שמחזיקים בביטקוינים (השקעה בביטקוין) רוצים שההשקעה שלהם תגדל ותעלה. כתוצאה מכך משקיעים אלה ירצו שכולם יקנו ביטקוינים, וכן שכולם ישתמשו בביטקוינים. כתוצאה מכך ערך ההשקעה להם יילך ויגדל. 

אלה המתעסקים בכריית ביטקוין

כריית ביטקוין, זה כמו הדפסת כסף, "הדפסת ביטקוין". ישנה היום השקעה לא מבוטלת בכריית ביטקוין, לפיכך אלה אשר עוסק בכריית ביטקוינים הם קבוצה נוספת אשר מעוניינת שאנשים ישתמשו בכסף, אחרת ההשקעה שלהם, העסק שלהם ירד לטימיון. 

לדבר מתוך הפוזיציה

נקודה חשובה שנכונה לכל השקעה היא מי שבפנים בפנים ומנסה לשכנע את עצמו ואת אחרים שזוהי השקעה מצויינת - כלומר מי שיש לו ביטקוינים מרגיש שמדובר על השקעה מצויינת.
 מי שבחוץ בחוץ וישכנע את עצמו ואחרים כל ביטקוין הוא משחק פרמידה, שבסופם של המשקיעים הנוכחים (לא אלא שבעבר) להפסיד. 

אידיאולוגיה

מסחר במטבע ביטקוין, קשור גם לאידילוגיה, הוא לוקח מהממשלות, את התפקיד שלהם בהדפסת כסף, ולוקח מהם אפשרות לרגולציה. ישנם רבים אשר תומכים בחזון הזה ומדברים מתוך הגיגי נפשם ואמונתם עולם שבו לממשלות אין יכולת להדפיס כסף מצד אחד ומצד שני לכל הנושאים הקשורים ליתרונות של ביטקוין. ראו גם יתרונות ביטקוין 

סיכום

כאשר אתם קוראים/ שומעים מדריכי הקשורים לביטקוין המסבירים לכם כמה טובה היא השקעה בביטקואין קחו בחשבון שהכותבים הם מוטים בכלל אינטרסים מסוגים שונים.